Biustonosz miękki idealny do naturalnego dużego biustu nie ugniata inie obciera delikatnej skóry piersi.Materiał stabilny wygląda na delikatny ale utrzymuje biust idealnie .Pod biustem obwód dobrałam taki jaki mam ale miseczkę wzięłam na dwa rozmiary większą i trafiłam idealnie .Normalny rozmiar mam 75/D ale kupiłam 75 F dla mnie przy tym modelu lepiej leży i nic nie wypływa naturalnie mowa o naturalnym biuście na silikon myślę że tylko na rozmiar większą miskę trzeba zamówić bo biust jest jędrniejszy i nie musi stanik go dokładnie przykrywać .Polecam wykonanie solidne i wygląd elegancki.
Bardzo ładny, wygodny, pięknie zbiera to co ma zbierać. Jedyny minus to brak jakiegiś odpowiedniego opakowania - biustonosz wygląda.ekskluzywnie, a przyszedł opakowany w bibułkę i bezpośrednio w karton
Centymetr przykładamy wokół ciała, poziomo i ściśle pod biustem (centymetr nie rozciąga się, a biustonosz jest elastyczny, więc ważne jest, aby obwód był mierzony dosyć ciasno, ale na tyle by móc swobodnie oddychać).
Zmierzony w ten sposób obwód odpowiada rekomendowanemu rozmiarowi biustonosza w odstępach co 5 cm (z nadmiarem i niedomiarem) tzn. 71, 72 cm zaokrąglamy w dół, do rozmiaru 70, a 73, 74 cm zaokrąglamy do góry do rozmiaru 75.
Mierząc obwód pod biustem, zwróć uwagę, aby centymetr przylegał do ciała ściśle, ale nie za ciasno i był wygodnie dopasowany.
Obwód jest należycie określony, jeżeli w późniejszej fazie mierząc biustonosz wykonamy parę ruchów, podniesiemy ręce do góry, a on pozostaje na swoim miejscu (nie przesuwa się do góry, a fiszbiny nie wpijają się w ciało).
2. Mierzymy obwód w biuście
Centymetr musi przylegać w najszerszym miejscu biustu, a miarę przykładamy luźno, aby nie deformowała piersi.
Centymetr na ciele należy ułożyć tak, aby był on na tej samej wysokości zarówno na plecach jak i z przodu na piersiach (a jeżeli biust przesuwa się należy podtrzymać go rękoma), następnie odczytujemy rozmiar.
3. Obliczamy wielkość miseczki
Rozmiar miseczek wynika z różnicy między obwodami pod biustem i w biuście np. różnica 12 – 13 cm to miseczka A, różnica 14 – 15 cm to miseczka B itd. (patrz tabela rozmiarów).
4. Przymierzamy biustonosz
Po założeniu biustonosza nachyl się i ułóż piersi w miseczkach tak, by je równo wypełniały, a biustonosz nigdzie nie uwierał. Włóż prawą dłoń do lewej miseczki i „wygarnij” delikatnie pierś spod pachy, układając w miseczce, a drugą ręką przytrzymaj w tym czasie fiszbinę. To samo powtórz z drugą miseczką.
Prawidłowy rozmiar miseczki to największy, jaki możesz wypełnić piersią bez powstawania zagnieceń na materiale, czy pustych przestrzeni w miseczkach. Biust nie może wypływać z przodu i z boku. Najlepiej wyprostuj się i ustaw bokiem do lustra, sprawdź czy kształt dekoltu i biustu jest regularny, ładnie zaokrąglony.
Fiszbiny mają okalać całe piersi, a nie uciskać i deformować. Nie mogą uciskać tkanki tłuszczowej piersi, muszą przylegać do tułowia.
Dopasuj ramiączka, nie martw się jeżeli jedno będzie dłuższe od drugiego. Pamiętaj również, że ramiączka mają utrzymywać jedynie niewielką część ciężaru biustu – w przeciwnym wypadku będą się wpijać w ramiona.
Dobrze dobrany przez profesjonalistę biustonosz jest właściwie dopasowany, ale nie za ciasny. Zakup za ciasnych rozmiarów powoduje deformację i naciągnięcie materiału, a w rezultacie chęć zakupu biustonosza w jeszcze mniejszym rozmiarze (bo poprzedni się rozciągnął). Elastyczność biustonosza uwzględniona jest przez Triumph już w procesie produkcji.
WŁAŚCIWY ROZMIAR BIUSTONOSZA WEDŁUG TRIUMPH SKŁADA SIĘ Z DWÓCH ELEMENTÓW:
Obwód pod biustem mierzony i wyrażony w centymetrach (np. 70, 75)
Wielkość miseczki mierzona również w centymetrach, ale oznaczona wielkimi literami (A, B, C...).