Darmowa dostawa
 
Zwrot do 30 dni
 
Wyprzedaż do -70%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Znajdź swój model biustonosza

2021-05-10

Dobrze dobrany biustonosz zagwarantuje Ci komfort, zatroszczy się o Twoje ciało, ale także sprawi, że poczujesz się atrakcyjnie dzięki czemu zyskasz pewność siebie.

Aby ułatwić Ci wybór idealnego biustonosza omówiliśmy rodzaje staników i ich najważniejsze cechy.

 

Minimizer

Biustonosz, którego zadaniem jest optycznie zmniejszenie biustu. Charakteryzuje się wysoko zabudowanymi, termicznie formowanymi i najczęściej gładkimi miseczkami. Delikatnie zaokrągla biust, daje poczucie ogromnego komfortu. Idealny na co dzień dla większych biustów.

 

Full cup

Full-cupy to bardzo wygodne staniki idealne na co dzień. Ich cechą charakterystyczną są pełne miseczki, zasłaniające większą część piersi, skrojone z dwóch do pięciu części. Ponadto ramiączka w tego typu biustonoszach są komfortowe i wąsko rozstawione.

Doskonale sprawdzają się m.in. w przypadku wiotkich piersi i spadzistych ramion. Dodatkowo taki biustonosz świetnie zniweluje różnice w rozmiarze piersi. Model ten nie nadaje się jednak do głębokich dekoltów, przy których górne krawędzie biustonosza mogą zostać uwidocznione.

 

Balkonetka

Jeden z najpopularniejszych rodzajów biustonoszy, który otula od spodu piersi, unosi je i eksponuje tworząc efekt „balkonu”. Piersi w takim biustonoszu są pięknie uniesione i zaokrąglone. Jego ramiączka są szeroko rozstawione, przez co mogą nie sprawdzić się w przypadku spadzistych ramion. Mostek w tych stanikach jest dość wysoki, co zapewnia dodatkową stablizację biustu, jednak nie sprawdzi się u pań z bardzo wąskim rozstawem piersi, lub wypukłą klatką piersiową.

 

Bardotka

Biustonosz do zadań specjalnych znany także pod nazwą strapless (z ang. „bez ramiączek”). Biustonosz w swojej budowie jest bardzo podobny do balkonetki, z taką różnicą, że można go nosić bez ramiączek. Często posiada ramiączka dołączone w komplecie. Można je dopinać standardowo, na krzyż, zapinać na szyję lub w poprzek, dzięki czemu sprawdza się przy większości dekoltów i kreacji. Zazwyczaj brzegi pasa biustonosza wykończone są silikonowym paskiem uniemożliwiającym przesuwanie się i zsuwanie.

 

Plunge

Biustonosz idealny do głębokich, zmysłowych dekoltów w kształcie litery V. Bardzo niskie i wąskie łączenie miseczek zapewnia pełną dyskrecję przy mocno wyciętych dekoltach. Krój miseczek pozwala na zebranie piersi z boków do środka, dzięki czemu plunge kształtuje ładną „dolinkę” między piersiami. Ten krój sprawdza się świetnie przy wydekoltowanych sukienkach i bluzkach, ale nie jest polecany w przypadku wiotkiego, pozbawionego jędrności biustu. Jest idealny dla kobiet z wypukłą klatką piersiową, które nie mogą nosić biustonoszy z wysokim mostkiem.

 

T-shirt bra

Tego typu biustonosze są praktycznie niewidoczne pod ubraniem, jego miseczki stanowią całość bez widocznych szwów - są wykonane z miękkiej i cienkiej, wyprofilowanej gąbki pokrytej materiałem, albo z elastycznej uformowanej specjalnej tkaniny. Biustonosz taki spokojnie można zakładać pod obcisłe lub prześwitujące ubrania.

 

Braletka

Braletka to bezfiszbinowy, nieusztywniany stanik z trójkątnymi miseczkami. Idealny przede wszystkim dla mniejszych biustów. Jest ultralekki, wygodny, nie ogranicza ruchów, jednak nie zapewnia takiego wsparcia i stabilizacji piersi, co klasyczny biustonosz.

 

Fit Smart

Innowacyjny biustonosz idealny dla każdego biustu. Nowoczesna bezfiszbinowa konstrukcja oparta na inteligentnych materiałach gwarantuje doskonałe wsparcie, stabilizację oraz niezakłócony komfort. Sprawdza się zarówno przy mniejszych, jak i większych biustach, dopasowuje się i zmienia się wraz z Tobą, by nadążyć za Twoimi potrzebami każdego dnia.

 
 
 

pixel