Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Slipy czy bokserki – co wybrać?

2021-08-12
 

„Postaw na anatomiczny krój, naturalne tkaniny, właściwe rozmiary i dobre, sprawdzone marki.”

 
 

Temat wyboru najlepszej męskiej bielizny powraca do nas regularnie. Modeli, materiałów i krojów jest mnóstwo, podobnie producentów i marek. Jak nie zagubić się w gąszczu napływających do nas informacji i znaleźć obiektywną odpowiedź na pytanie, co lepsze i zdrowsze – slipy czy bokserki?

 

Istnieje także druga strona medalu, którą reprezentują osoby nie śledzące kolejnych medialnych burz wybuchających wokół męskiej bielizny. Ta część mężczyzn może w ogóle nie zastanawiać się nad wadami i zaletami różnych rodzajów bielizny, traktując ją jako coś nieistotnego. Czy takie podejście jest słuszne? Również nie – to, jaką bieliznę nosisz ma bardzo duże znaczenie. Wpływa na komfort, samopoczucie, a w dłuższej perspektywie – także na Twoje zdrowie.

 

Czy można udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co lepiej nosić – bokserki czy slipy, osobom, które od dawna starają się rozwiązać ten spór lub podsunąć odpowiednią wskazówkę mężczyznom, którzy nigdy się nad tym nie zastanawiali? Jedna i uniwersalna prawda – jak w przypadku praktycznie każdej dziedziny – nie istnieje. Jest jednak kilka prostych zasad, do których warto się stosować wybierając bieliznę. A więc – bokserki czy slipy?

 

„Najważniejsza jest wygoda. W bieliźnie musisz czuć się komfortowo i swobodnie”

 

Slipy czy bokserki – czym kierować się przy wyborze bielizny?

 

Wielu mężczyzn staje regularnie przed tym dylematem, inni zaś nigdy go nie mieli. Należy się jednak zastanowić, czy pytanie jest odpowiednio zadane. Może nie powinno się roztrząsać sporu bokserki czy slipy, ale raczej zapytać – jakie slipy i bokserki wybrać? Bardziej od kroju bielizny istotnych jest bowiem kilka innych kwestii. Jakich?

 

Komfort

Najważniejsza jest wygoda. W bieliźnie musisz czuć się komfortowo i swobodnie, dlatego warto dobierać modele według indywidualnych preferencji – tak, aby czuć się dobrze. Materiał nie powinien zbyt obciskać, a szwy ocierać czy uwierać. Warto zwrócić uwagę na obecność szerokiej taśmy, która nie uciska podbrzusza i z pewnością sprawdzi się lepiej niż wpijająca się gumka. Często mówi się także, że w slipach lepiej czują się szczupli panowie, w bokserkach – okrąglejsi. Spróbuj, może i w Twoim przypadku ta zasada się sprawdzi.

 

Materiał

Lepiej nosić bokserki czy slipy? Przede wszystkim zwróć uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. W naturalnej bawełnie będziesz czuć się lepiej niż w sztucznych, nieprzewiewnych materiałach. Sztuczne tkaniny nie przepuszczają powietrza i wpływają na podniesienie temperatury, co w przypadku okolic intymnych jest szczególnie niewskazane. Wybieraj bieliznę z przewagą naturalnych włókien – kilka procent elastanu nie zaszkodzi, a jedynie podniesie komfort użytkowania. Dobrej jakościowo bielizny szukaj w naszym sklepie!

 

Rozmiar

Odpowiedni rozmiar to kluczowa kwestia podczas wyboru bielizny. Zdecydowanie unikaj majtek za ciasnych, które niekorzystnie wpłyną nie tylko na Twój komfort, ale także na zdrowie. Sprawdź, jaki masz obwód w pasie i dobierz właściwe slipy czy bokserki według tabeli rozmiarów. Ani za mała bielizna, ani za duża – zbyt luźna i niestabilizująca – na pewno nie będzie dobrym wyborem. Jeśli nie jesteś pewien jaki rozmiar wybrać, skonsultuj zakup z nami.

 

Zdrowie przede wszystkim

Podejmując decyzję o wyborze odpowiedniej bielizny, powinieneś myśleć przede wszystkim o swoim zdrowiu. Bielizna nie może być zbyt obcisła, ponieważ nadmiernie przylegające majtki uciskają organy płciowe mężczyzny, co może powodować przegrzanie jąder. W dalszej perspektywie możliwym skutkiem jest nawet bezpłodność.

 

Slipy czy bokserki – co zdrowsze?

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest jednoznaczna – luźniejsze bokserki niekoniecznie zawsze będą trafniejszym wyborem. Warto mieć na uwadze zasady, które przedstawiliśmy powyżej – odpowiedni rozmiar i materiał. Luźne bokserki ze sztucznego materiału wcale nie będą lepsze od naturalnych, dobrze dopasowanych rozmiarowo slipów. Ważne, żeby bielizna była przewiewna i nie wpływała na podwyższenie temperatury moszny. Nie należy zapominać także o sprawach podstawowych – higienie i częstym zmienianiu bielizny.

 

Bokserki czy slipy? Kiedy wybrać jedne, a kiedy drugie?

Wspomnieliśmy już, że najlepiej dopasowywać rodzaj bielizny do indywidualnych upodobań. Są jednak sytuacje, w których bardziej sprawdzi się jej określony typ. W swobodnym, codziennym stroju prawdopodobnie będzie Ci wygodniej w bokserkach. Jeśli jednak czeka Cię dzień w garniturze, lepiej zdecyduj się na odpowiednio dobrane slipy, które nie będą niezręcznie odznaczać się pod dopasowanymi spodniami.

 

Podobnie sprawa wyglądać będzie w przypadku uprawiania sportu – do obcisłych sportowych spodni sprawdzą się stabilne slipy bądź dopasowane bokserki. A co w przypadku sportów wodnych? Slipy czy bokserki na basen? Jeśli nie przepadasz za slipami, do pływania czy chodzenia po plaży wybierz luźne bokserki kąpielowe, z wszytymi wewnątrz dyskretnymi majtkami z siateczki – zapewnią pełen komfort i swobodę ruchów. Znajdziesz je w naszym sklepie internetowym.

 

Lepiej nosić bokserki czy slipy? Postaw na komfort!

Wybierając bieliznę kieruj się przede wszystkim wygodą i względami zdrowotnymi. Postaw na anatomiczny krój, naturalne tkaniny, właściwe rozmiary i dobre, sprawdzone marki. Warto zwrócić uwagę, czy producentowi zależy wyłącznie na zysku, czy działa tak, aby jego produkty były nie tylko atrakcyjne, ale także bezpieczne

 

Dobrym przykładem jest firma Sloggi, która podjęła współpracę z Fundacją Movember, zajmującą się profilaktyką raka jąder i prostaty, zachęcającą do regularnych badań i promującą troskę o męskie zdrowie intymne. Liczne modele majtek Sloggi znajdziesz w sklepie internetowym Telimena. Stosuj się do przedstawionych wyżej wskazówek, postaw na zdrowie, komfort i dobre samopoczucie. Pamiętaj, że bielizna, którą nosisz jest istotna nie tylko tu i teraz, ale i w dłuższej perspektywie.

 

pixel