Darmowa dostawa
 
Zwrot do 30 dni
 
Wyprzedaż do -70%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Poradnik home office dla opornych

2020-11-10

Jak zachować wydajność i harmonię w pracy zdalnej

Jak zachować wydajność podczas pracy zdalnej? Dla wielu to nie lada wyzwanie. Problem ze skupieniem, obniżona motywacja i brak systematyczności- to tylko nieliczne minusy, które mogą towarzyszyć pracy zdalnej, ale nie muszą!

Jak pozostać pracownikiem roku, pracując w domowym zaciszu? Podpowiadamy jak zorganizować swoje własne centrum dowodzenia i zachować harmonię w obowiązkach zawodowych.

Lounge Essentials LSL Top 02

Wygoda i komfort

Tego nie można odmówić pracy zdalnej - jej niewątpliwą zaletą jest wygoda. Co prawda nie musisz ubierać eleganckiej koszuli, ale pozostawanie w piżamie cały dzień nie jest wskazane. To ważne, aby dać sobie zastrzyk motywacji i jasny sygnał gotowości do działania. Postaw na wygodne i ładne ubrania - takie, które zapewnią Ci komfort, ale w odróżnieniu od znoszonego dresu, który kojarzysz wyłącznie z popołudniową drzemką, sprawią, że poczujesz się odrobinę formalniej. Idealne propozycje znajdziesz tutaj.

 
Mix Match LSL Top

Rytm dnia

Nie zmieniaj swoich codziennych rytuałów. Wstawaj wcześniej i zacznij dzień od pobudzającej kawy i pożywnego śniadania. Nie pomijaj porannych nawyków - nieważne czy to prysznic, stylizowanie fryzury, czy przygotowanie ubrań, jak już wiesz pozostawanie w piżamie potrafi rozleniwić nawet największego pracusia. Daj sobie odczuć, że jest to normalny dzień pracy i zacznij go od planowania zadań, a następnie przystąp do ich realizacji. Z góry wyznacz sobie czas na pracę i przerwy i przestrzegaj się planu. To naprawdę proste.

 
ergonomiczne stanowisko pracy

Ergonomiczne stanowisko

Prawidłowo zaprojektowane biuro zawiera elementy, które mają na celu stymulować do działania i zwiększać wydajność pracy. Pamiętaj, że Praca z laptopem w łóżku nie jest najlepszym pomysłem, ucierpi na tym nie tylko jakość Twojej pracy, ale także snu. Już na samym początku wyznacz przestrzeń do pracy, którą z czasem będziesz kojarzyć wyłącznie ze skupieniem. Dobrze przygotowane stanowisko powinno być praktyczne i przede wszystkim komfortowe. Zadbaj o wygodne krzesło i biurko. Z rytmu pracy może wybić dosłownie wszystko, dlatego zadbaj o porządek i przemyślane zagospodarowanie przestrzeni. Zachowaj tylko najprzydatniejsze przedmioty - mniej rzeczy oznacza mniej rozpraszaczy, dzięki czemu łatwiej skupisz się na wyznaczonych zadaniach. Psss - nie zapominaj o odpowiednim świetle i dawkach świeżego powietrza - w miarę możliwości udaj się na spacer i wietrz pomieszczenie. Rześkie powietrze= rześkie myślenie.

 
Accessories Slipper

Cisza i spokój

W domu drobne pokusy i rozpraszacze czekają na każdym kroku. W skupieniu pomoże Ci cisza i spokój. Zapomnij o włączonym telewizorze, który może odciągać Twoją uwagę od działania. Włącz składankę, która zmotywuje Cię do działania, zniweluje dźwięki z zewnątrz i pomoże Ci się skupić.

 

pixel