Darmowa dostawa
 
Zwrot do 30 dni
 
Wyprzedaż do -80%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Polityka Środowiskowa

Spółka Telimena.pl wraz z firmą AKKE każdego dnia starają się, aby prowadzona przez nie działalność w jak najmniejszym stopniu negatywnie oddziaływała na środowisko. Telimena.pl to sklep internetowy oferujący w sprzedaży bieliznę firmy Triumph International – czołowego producenta bielizny na świecie. Bielizna Triumph jest znana i ceniona przez kobiety w ponad 120 krajach. Marka Triumph do produkcji swoich wyrobów wykorzystuje materiały trwałe, przyjazne dla skóry i ekologiczne z certyfikatem Oeko-Tex - Międzynarodowego Stowarzyszenia Badań i Testowania w Dziedzinie Ekologii Tekstyliów i Skóry. Produkty z tym znakiem jakości są wolne od substancji szkodliwych (pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących i metali ciężkich) w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka oraz negatywny wpływ na środowisko. 

Główne zasady i cele, jakie zostały ogłoszone w polityce środowiskowej to:

  • Chęć zwiększania świadomości ekologicznej nie tylko wśród pracowników, ale również klientów sklepu poprzez wysłanie newsletterów edukujących oraz umieszczanie wpisów na blogu, które ukazują zmiany zachodzące w firmie na rzecz ochrony środowiska.
  •  Wśród pracowników aktywnie promowane są ekologiczne środki transportu tj. dojazdy do pracy rowerem, hulajnogą elektryczną. Jeżeli to nie możliwe wspólne dojazdy do pracy samochodem w okresie zimowym. Dla pracowników dojeżdżających spoza miasta wprowadzono możliwość hybrydowego systemu pracy.
  • Prowadzona jest proekologiczna gospodarka odpadami poprzez ich odpowiednią segregację. Wynajęte zostały kontenery przeznaczone na odpady papierowe i z tworzyw sztucznych. Powtórnie wykorzystywane są kartony otrzymywane od producenta i przewoźników kierując się zasada zero waste.
  • Zmiana polityki firmy na proekologiczną wykluczyła stosowanie worka z tworzywa sztucznego chroniącego wysyłane produkty na bibułę. Zmiana kartoników wysyłkowych ograniczyła zużycie taśmy klejącej, która obecnie jest papierowa.
  • Spółka stara się ograniczać zużycie surowców i zasobów naturalnych w następujący sposób. Kontrolowane jest zużycie prądu, poprzez wyłączanie światła wtedy, gdy jest ono niepotrzebne i nikt nie przebywa w danym pomieszczeniu.
  • Minimalizowane jest zużycie papieru przez ograniczenie ilości wydruków wewnętrznych. Nie drukuje się paragonów, został wprowadzony system faktur elektronicznych wysyłanych do klienta.
  • Firma została zaopatrzona w dystrybutor wody pitnej ciepłej i zimnej, co do zera zredukowało zakup wody butelkowanej.

Firma zobowiązuje się do podnoszenia świadomości ekologicznej i postępowania zgodnie ze strategią Czystszej Produkcji, aby prowadzona działalność gospodarcza w jak najmniejszym stopniu negatywnie oddziaływała na środowisko

Właściciele firmy i wszyscy pracownicy zobowiązują się do wdrożenia i przestrzegania ustanowionej polityki środowiskowej, zgodnie ze wszystkimi wymaganiami prawnymi i innymi dotyczącymi ochrony środowiska.

 

pixel