Darmowa dostawa
 
Zwrot do 30 dni
 
Wyprzedaż do -70%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

PIELĘGNACJA BIELIZNY

2022-03-17
PIELĘGNACJA BIELIZNY
 

Wygodna bielizna to taka, do której lubimy wracać, aby robić to jak najczęściej należy o nią odpowiednio zadbać, aby zachowała swoją pierwotną formę na dłużej. Zdradzimy Ci sekrety odpowiedniej pielęgnacji bielizny, które warto wprowadzić do swojej codzienności. Nie rezygnuj z komfortu i sprawdź krok po kroku jak dbać o swoją ulubioną bieliznę.

 

PRANIE

 

Tego tematu nie należy lekceważyć. Aby bielizna była zawsze tak delikatna, jak przy pierwszym założeniu, traktuj ją z równą delikatnością. Odpowiednio przeprowadzony proces prania zapobiegnie nadmiernemu zużywaniu się bielizny i utrzyma ją w dobrej kondycji przez dłuższy czas.

 

Jak często prać bieliznę?

Częstotliwość prania bielizny wcale nie jest tak oczywistą kwestią. Codzienne pranie majtek jest już bezdyskusyjną i ogólnie przyjętą normą, jednak wątpliwości pojawiają się, gdy mowa o biustonoszach. Jak często należy je prać? Biustonosze podobnie jak majtki to taki element garderoby, który ma bezpośredni kontakt ze skórą. Biustonosze nosimy codziennie, często przez cały dzień. Latem, gdy temperatura wzrasta, ciało ma tendencje do większej potliwości szczególnie w przestrzeni pod biustem i między piersiami. Pot i brud sprzyjają rozwijaniu się bakterii, zarówno na samym materiale, jak i bezpośrednio na skórze.

 

Kolejnym problemem jest szybsze zużywanie się zawilgoconego biustonosza, który rozciąga się, traci na elastyczności i miękkości włókien. Można przyjąć zatem zasadę, że gdy biustonosz ulegnie zawilgoceniu, należy go wyprać od razu po zdjęciu, natomiast, gdy nie doszło do zapocenia, można spokojnie założyć go jeszcze na następny dzień po praniu.

 

Jak prać biustonosze?

Bieliznę należy traktować z największą delikatnością. Dlatego najlepsze będzie dla niej pranie ręczne, w delikatnych środkach piorących. Do prania zawsze używaj letniej wody, bielizna nie lubi wysokie temperatury, która źle wpływa na miękkie włókna. Do prania możesz używać mydła, płynu do prania ręcznego lub proszku do prania. Pamiętaj, aby w przypadku biustonoszy nie pocierać materiału w miejscach zabrudzeń. Lepszą metodą jest delikatne gniecenie i płukanie wodą. Pamiętaj, by bezwzględnie unikać płynów do płukania i zmiękczania tkanin, mają one zły wpływ na kondycję włókien biustonoszy i sprzyjają ich deformacji.

 

Doskonale wiem, że ręczne pranie może być uciążliwe, dlatego alternatywą może być pranie w pralce, przy zachowaniu szczególnej ostrożności. Jeśli zdecydujesz się na pranie w pralce, wybieraj delikatne i krótkie programy, takie z niską temperaturą, na niskich obrotach i koniecznie bez wirowania. Do prania używaj delikatnych detergentów i nie używaj płynów do płukania i zmiękczania tkanin.

 

Nie wkładaj bielizny bezpośrednio do bębna, najpierw zabezpiecz ją dedykowanym do tego woreczkiem, który uchroni bieliznę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Woreczki do prania wykonane z drobnej siateczki uchronią biustonosze i resztę bielizny przed mechaceniem materiału i ocieraniem o bęben pralki. Pamiętaj, aby przed praniem zapinać biustonosze, tak aby haftki nie zahaczyły materiału.

 

Jak suszyć biustonosze?

Jeśli zdecydujemy się na pranie w pralce, zdecydowanie należy unikać trybu wirowania oraz późniejszego suszenia w elektrycznej suszarce do ubrań. Takie metody są najprostszą drogą do deformacji miseczek, rozciągania materiału czy niszczenia fiszbin. Suszenie bielizny pranej ręcznie oraz w pralce niczym się nie różni. Biustonosz po praniu, zarówno ręcznym, jak i tym w pralce należy delikatnie wyżąć z nadmiaru wody i powiesić na przykład nad miską, w przewiewnym miejscu.

 

Przechowywanie

Nie tylko pranie i suszenie mają znaczenie dla kondycji biustonoszy, ale także to, w jaki sposób je przechowujemy. Nigdy nie składaj biustonoszy na pół, nie gnieć ani nie wkładaj ich luzem do szuflady. Najlepszą metodą przechowywania biustonoszy jest ułożenie ich jeden na drugim, aby miseczki biustonosza były wsparte i wypełnione przez stanik, który znajduje się pod nim. Miseczki ostatniego biustonosza możesz dodatkowo zabezpieczyć, wypełniając je na przykład zwiniętymi skarpetami.

 

pixel