Darmowa dostawa
 
Zwrot do 30 dni
 
Wyprzedaż do -70%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nieznośna lekkość biustu

2021-02-25

Po powrocie do domu o niczym nie marzysz tak bardzo, jak o zdjęciu biustonosza? Jeśli doskonale znasz uczucie tej ulgi, mamy dla Ciebie ważną informację - masz źle dobrany biustonosz! Dobrze dobrany biustonosz jest przede wszystkim wygodny. Pamiętaj, że w tym układzie to bielizna ma służyć Tobie, nie odwrotnie - ma Cię wspierać i trzymać w ryzach Twoje ciało, abyś mogła skupić się na tym, co kochasz najbardziej. Dzisiaj rozwiejemy wszelkie wątpliwości i zdradzimy Ci, jak stworzyć z biustonoszem duet idealny.

Lace Spotlight

Miska pełna szczęścia

Miseczka musi być wypełniona, ale nic nie może z niej wypływać. W przypadku dobrze dobranego, rozmiaru, miseczki odpowiadają kształtowi piersi i naturalnie kontynuują ich linię – nie odstają, nie wpijają się i nie deformują kształtu. Skąd mieć pewność, że miseczka nie jest za duża, albo za mała? O zbyt małej miseczce możemy mówić przede wszystkim, gdy jej brzegi wbijają się w ciało, a podczas wykonywania gwałtownych ruchów piersi wypadają ze stanika. Z kolei, gdy miseczka jest zbyt duża, jej brzegi odstają, materiał może się marszczyć, a w jej wnętrzu powstaje wolna przestrzeń.

 
Dobry obwód

Dobry obwód

Jednym z najczęściej popełnianych błędów podczas doboru biustonosza jest sięganie po zbyt szerokie rozmiary. Dobrze dobrany obwód idealnie przylega do ciała i pozwala na swobodne nabieranie głębokiego oddechu. Tył biustonosza musi znajdować się na tej samej wysokości co przód i powinien dać się odciągnąć od ciała, tworząc przestrzeń na maksymalnie trzy palce. Co ważne tył biustonosza nie może przesuwać się ku górze - taka sytuacja oznacza, że jest za luźny. Pamiętaj, by nowy biustonosz zawsze zapinać na pierwszą (najluźniejszą) haftkę, z czasem materiał się rozciąga i konieczne jest zapinanie na kolejne stopnie.

 
Fiszbina wszystko podtrzyma

Fiszbina wszystko podtrzyma

Najważniejszym zadaniem fiszbin jest podtrzymywanie biustu, dlatego w żadnym wypadku nie mogą się podnosić i przesuwać na piersi. By dobrze pełniły swoją funkcję, muszą ciasno obrysowywać piersi, ale ich nie uwierać w żaden sposób.  Właściwy rozmiar miseczek poznasz również na podstawie fiszbin –zewnętrzny koniec fiszbiny powinien być skierowany do środka pachy.

 
Plus Size

Ciężar na Twoich barkach

Ciężar biustu powinien spoczywać przede wszystkim na obwodzie biustonosza. Ramiączka dobrze dobranego biustonosza powinny podtrzymywać maksymalnie 1/5 wagi biustu. Przy idealnie dopasowanym obwodzie ramiączka nie powinny się wpijać w ciało. Niedopuszczalna jest także sytuacja, w które ramiączka zsuwają się z ramion i opadają, w tym przypadku niezbędna jest regulacja i skrócenie długości.

 
Florale

Na alarm

Pierwszym sygnałem, że ze stanikiem nie wszystko jest w porządku może być dyskomfort w odcinku szyjnym kręgosłupa oraz ramion, a także zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Masz wątpliwości związane z rozmiarem biustonosza? Zapraszamy do naszych salonów na profesjonalny dobór biustonosza z wykwalifikowaną brafiterką.

  Czekamy na Ciebie:
 • Galeria Solna Salon Firmowy Triumph ul.Wojska Polskiego 16 88-100 Inowrocław
 • Galeria Pomorska Salon Firmowy Triumph ul. Fordońska 141 85-739 Bydgoszcz
 • Focus Bydgoszcz Salon Firmowy Triumph ul. Jagiellońska 39-47 85-097 Bydgoszcz
 • Galeria Wzorcownia Salon Firmowy Triumph ul. Kilińskiego 3 87-800 Włocławek
 • Galeria Leszno Salon Firmowy Triumph Aleje 3 Maja 12 64-100 Leszno
 • Galeria Ferio Salon Firmowy Triumph Ogrodowa 31a, 62-571 Konin
 •  

  pixel