Darmowa dostawa
 
Zwrot do 30 dni
 
Rabat -25%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Myśl Eko!

2022-06-21
Myśl Eko!
 

W trosce o środowisko naturalne stawiamy na zrównoważony rozwój i ekologiczne rozwiązania. Co to tak naprawdę oznacza? Na wielu płaszczyznach naszych działań wdrażamy pozytywne dla środowiska zmiany. Jedne z nich nasi klienci mogli zauważyć jak na przykład sposób pakowania naszych przesyłek oraz poszerzenie naszej oferty o modele bielizny z ekologicznymi certyfikatami. W naszych działaniach staramy się uczulać na kwestie ekologiczne i sami staramy się świecić przykładem. Dzisiaj opowiemy Ci o paru ze zmian, które udało nam się już wdrożyć.

Minimalizowanie odpadów

Przykładamy wiele uwagi, aby w naszej działalności zminimalizować ilość odpadów i stawiamy na naturalne i poddawane recyklingowi materiały. Pierwszym krokiem naszych zmian, było ograniczenie wydruków w naszej firmie i przejście na elektroniczną formę obiegu dokumentów i archiwizacji, dzięki czemu udało nam się zminimalizować zużycie papieru oraz ograniczyć ilość papierowych odpadów.

Eko przesyłka

Ekologiczne Przesyłki W naszych paczkach nie znajdziesz już plastiku, nie wykorzystujemy zabezpieczeń i wypełniaczy z tworzyw sztucznych, zamieniliśmy także foliowe taśmy klejące na papierowe mocne taśmy pakowe. Stawiamy na ekologiczne alternatywy, nie rezygnując z jakości i funkcjonalności. Kartony, bibuły wypełniające i taśmy – wszystkie materiały użyte do zapakowania zamówień są w pełni ekologiczne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Dzięki temu rozpakowanie przesyłki nie przysporzy Ci problemu z segregacją odpadów i przede wszystkim zmartwień o nasze środowisko. Więcej o pakowaniu naszych przesyłek dowiesz się tutaj.

Kolekcje przyjazne środowisku

Przyszłość to ekologia. W modzie ograniczenie odpadów to przede wszystkim stawianie na odzież z wysokiej jakości materiałów, które będą spełniać swoją funkcję przez wiele lat. Zużyta odzież z materiałów ekologicznych jest przyjazna środowisku, z łatwością może być poddawana procesowi recyklingu lub przyjaznej środowisku utylizacji. Udział kolekcji ekologicznych systematycznie zwiększa się w asortymencie naszego sklepu. Wśród kolekcji przyjaznych środowisku znajdziemy bieliznę dzienną, nocną, sportową czy kolekcję plażową. W naszej ofercie nie brakuje produktów wykonanych z naturalnych tkanin, materiałów z recyklingu, a to wszystko wyprodukowane w duchu zrównoważonego rozwoju i troski o naturę.

W naszym sklepie ekologiczne produkty zostały wyróżnione specjalnym oznaczeniem ECO-FRIENDLY. Dzięki niemu łatwiej będzie znaleźć Ci produkty szczególnie przyjazne dla środowiska. Ponad to, aby łatwiej było Ci znaleźć wszystkie produkty ekologiczne, utworzyliśmy specjalną kategorię w sklepie, którą znajdziesz tutaj.

Jakie produkty zostały wyróżnione ECO-FRIENDLY? Między innymi produkty, które powstały z materiałów pochodzących z recyklingu, produkty, które zostały wyprodukowane z naturalnych materiałów, materiałów biodegradowalnych, oraz kolekcje, które mogą pochwalić się czystą produkcją, czyli ograniczeniem odpadów, zminimalizowaniem zużycia energii oraz wody.

Eko inicjatywa

Nasz zespół stale poszukuje nowych rozwiązań, które mogą przyczynić się do stworzenia przyjaznego dla środowiska miejsca pracy. Z pełną uważnością podchodzimy do tematu segregowania i utylizacji odpadów. Oszczędzamy także wodę oraz energię. Zrezygnowaliśmy z butelkowanej wody na rzecz filtrowanej we własnym zakresie. Oświetlenie w firmie wymieniliśmy na energooszczędne, z którego korzystamy z namysłem, wyłącznie wtedy, gdy przebywamy w danym pomieszczeniu.

Wspólne dojazdy do pracy to pracy, korzystanie z komunikacji miejskiej czy ekologicznych środków transportu, takich jak rowery i hulajnogi– to nasza codzienność.

pixel